Türkiye Cumhuriyeti

Oslo Büyükelçiliği

Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

 

 
Ali Haydar Aktay
Büyükelçi
01.01.1926-01.01.1928
Ragıp raif Köseraif
Büyükelçi
01.01.1929-01.01.1936
Ragıp raif Köseraif
Büyükelçi
01.01.1936-01.01.1938
Süreyya Anderiman
Büyükelçi
08.02.1946-27.05.1957
Fuat Bayramoğlu
Büyükelçi
29.06.1957-07.05.1959
Behçet Türkmen
Büyükelçi
30.05.1959-29.07.1960
Beşir Balcıoğlu
Büyükelçi
30.10.1960-03.08.1964
Osman Derinsu
Büyükelçi
18.08.1964-11.08.1968
Cihat Rüştü Veyselli
Büyükelçi
31.08.1968-08.12.1971
Cahit Hayta
Büyükelçi
15.01.1972-22.11.1976
Erdem Erner
Büyükelçi
27.11.1976-24.06.1980
Haluk Özgül
Büyükelçi
28.06.1980-28.04.1984
Şefik Fenmen
Büyükelçi
28.04.1984-01.09.1986
Üstün Dinçmen
Büyükelçi
01.09.1986-26.08.1988
Erol Celasun
Büyükelçi
31.08.1988-02.12.1990
Ömür Orhun
Büyükelçi
06.12.1990-21.04.1995
Burhan Ant
Büyükelçi
30.06.1995-31.03.1998
Osman Korutürk
Büyükelçi
01.04.1998-01.10.2000
Berhan Ekinci
Büyükelçi
31.10.2000-01.12.2004
Mehmet Kazım Görkay
Büyükelçi
26.11.2004-01.04.2008
Hayati Güven
Büyükelçi
01.04.2008-21.12.2011
Kadriye Şanıvar Olgun
Büyükelçi
16.01.2012-01.03.2014
Esat Şafak Göktürk
Büyükelçi
01.03.2014-